Automatyka napędy do rolet Wrocław

Automatyka, napędy do rolet - Wrocław

Automatyka rolet zewnętrznych i wewnętrznych

W jaki sposób automatyka do rolet ułatwi Ci życie ?

Automatyka rolet WrocławJednym ze współczesnych osiągnięć jest automatyzowanie działań wykonywanych w domu. Takie rozwiązanie wprowadza dużą wygodę i oszczędność energii, wystarczy skorzystanie z pilota lub innego urządzenia przekaźnikowego. Rolety zewnętrzne prócz wzmocnionego bezpieczeństwa zapewniają także regulację temperatury – w lecie obniżają temperaturę pomieszczenia nawet o kilka stopni, a w czasie zimy chronią przed chłodem. W przypadku rolet wewnętrznych głównym ich zastosowaniem jest ochrona przed światłem, jak i niechcianymi spojrzeniami sąsiadów. Dodatkowo pełnią funkcję ozdobną a zastosowanie solidnych materiałów i precyzyjny montaż gwarantują poczucie niezawodności sprzętu.
Jednym z dwóch dostępnych trybów jest tryb manualny, który polega sterowaniu roletami w dowolnym momencie, za pomocą pilota. Drugi pozwala zaprogramować godziny, w których rolety mają być podnoszone oraz zamykane. Dzieje się to bez ingerencji użytkownika. Taki system pozwala na zaplanowanie wielu ustawień w zależności od pory dnia, godzin wschodu i zachodu.

Napędy do rolet - rodzaje i zastosowanie

napędy do rolet WrocławW przypadku rolet zewnętrznych napęd umieszczony jest wewnątrz wału nawojowego, który pokrywa obudowa w formie skrzynki. To, jaki rodzaj napędu zastosujemy, zależy od ciężaru i wymiarów rolet. Poszczególne różnice wynikają głównie ze sposobów sterowania, mocy silnika, jak i również krańcowych położeń rolety.
Rozróżniamy dwa rodzaje napędów rolet: sterowane przewodowo oraz sterowane radiowo. Pierwszy z nich jest najprostszy, ponieważ sterowanie polega na użyciu przełącznika zamieszczonego na ścianie. Jedynym wymaganiem jest instalacja elektryczna pomiędzy włącznikiem a silnikiem. Jest to jednocześnie najtańsze rozwiązanie.
W przypadku silników radiowych sterować możemy nie tylko jedną roletą, ale również całą grupą za pomocą nadajnika – w tym przypadku pilota. Jest to wygodniejsza i częściej wybierana opcja pomimo wyższej ceny. Odbiornik radiowy zwykle jest już zamontowany w silniku i wymaga tylko dodatkowego doprowadzenia przewodu zasilającego. Praktyczną funkcją jest system detekcji szkód, który może być obecny w obu rodzajach napędu, a także system awaryjnego ręcznego podnoszenia.

Systemy sterowania, z którymi można się spotkać

Na rynku dostępnych jest wiele firm, które produkują warte uwagi produkty. Spośród nich możemy wyróżnić kilka o doskonałych rekomendacjach.
Napędy do rolety firmy Somfy dysponują znakomitą komunikacją radiową i połączeniem z innymi alarmami bezprzewodowymi. Możliwość współpracy zdalnie sterowanych produktów pozwala na zarządzanie inteligentnym domem przy pomocy komputera lub telefonu. Takie rozwiązanie oferują też produkty firmy Yooda – system Smart Control. Sterowanie radiowe działa w tych systemach dwukierunkowo, znaczy to, że użytkownik dostaję informację zwrotną o tym, czy działanie zostało zrealizowane poprawnie. Firma Selt wychodzi naprzeciw wymagającym klientom, którzy cenią bardzo dobrą wytrzymałość i kompatybilność. Tak inteligentnymi i dyspozycyjnymi funkcjami mogą się pochwalić też inne firmy: Mobilus – z systemem Cosmo 2Way lub Selve z nowoczesnym systemem Commeo.

Jak wygląda serwis rolet zewnętrznych oraz modyfikacja?

Rolety automatyczne można kupić, zamawiając je prosto od firmy, która zwykle dysponuje montażem, jak i gwarancją. Mimo wszystko rolety zewnętrzne na skutek warunków pogodowych narażone są na szybsze zużycie, ale w większości przypadków wystarczy ich naprawa. Do standardowego serwisu możemy zaliczyć wszelkie awaryjne otwieranie rolet, naprawa napędu, automatyki, szyn lub wymianę drobnych elementów.
Istnieje możliwość przerobienia rolet manualnych zewnętrznych na elektryczne, poprzez dokupienie odpowiedniego silnika oraz zamontowanie brakujących systemów. Można taką prostą modyfikację wykonać samodzielnie lub skorzystać ze specjalistycznych usług naszej firmy.

Kontakt

F.H.U Sunbreaker, ul. Górnicza, 54-136 Wrocław

Nr konta: 97 1140 2004 0000 3902 7631 1600

e-mail: fhusunbreaker@gmail.com

+48 515 482 265