okna dachowe Wrocław

OKNA DACHOWE FAKRO - WROCŁAW

Na terenie Polski znajduje się obecnie kilka firm, które zajmują się sprzedażą okien dachowych. Jedną z nich jest firma FAKRO, posiadająca produkty o najlepszych właściwościach technicznych oraz estetycznych na rynku polskim Nasza firma oferuje kilka rodzajów okien dachowych, które różnią się sposobem ich otwierania.  

Typy okien dachowych

Gdy oś otwierania znajduje się w połowie okna, mówimy wtedy o oknie obrotowym, w przypadku, gdy oś znajduje się na górnym skrzydle, mówimy o oknach uchylnych, natomiast w przypadku okien uchylno-obrotowych, oś znajduje się w 3/4 wysokości od górnej krawędzi skrzydła.

okna dachowe fakro Wrocław

Jakie okna dachowe wybrać?

okna fakro Wrocław

Okna dachowe posiadają wiele wariacji, chociażby ze względu na kształt, kolor, czy wymiar. Najczęściej są instalowane pod nachyleniem kąta od 15 do 90 stopni. Tego typu okna pozwalają, w porównaniu z innymi oknami, na znaczne oświetlenie pomieszczenia. Przy tego typu asortymencie, klienci, decydują się na zamontowanie kilku okien dachowych, ze względu na miarowy rozkład światła.

Dobre okno dachowe powinno posiadać bardzo dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne. W przypadku okien dachowych współczynnik termoizolacji nie powinien być większy niż 1,4 W/(m2•K) (im mniejszy, tym mniej dane okno traci ciepła), natomiast w odniesieniu do izolacji akustycznej współczynnik Rw powinien wynosić maksymalnie 25 dB. Okno dachowe musi być wytrzymałe, chociażby ze względu na zewnętrzne czynniki takie jak: gradobicie lub opady śniegu (który może się piętrzyć). 

Okno dachowe składa się z szyby, skrzydła (ramy) i ościeżnicy (czyli ramy, która jest wbudowaną we wnękę okienną). Tego typu stolarka posiada w sobie pewne, podstawowe elementy jak: okucia (umożliwiające prace skrzydła i ościeżnicy), klamkę/uchwyt (w górnej części skrzydła lub dolnej) i wentylację (otwór, umożliwiający swobodny przepływ powietrza).

okna dachowe - konstrukcja

Przydatne linki:

Podczas okresu letniego, zbyt wielkie nasłonecznienie pokoju może być być dla nas uciążliwe, dlatego najlepszym akcesorium, przy tego typu stolarce, są rolety zewnętrzne, które umożliwiają natychmiastowe przyciemnienie naszego pomieszczenia. Dlatego, decydując się na okno dachowe, powinniśmy rozważyć kupno rolety, która zostałaby zamontowana wraz z oknem. 

PAKIETY SZYBOWE

okna dachowe pakiety szybowe wrocław

okna dachowe pakiety szybowe wrocław 1

okna dachowe pakiety szybowe wrocław 2

RODZAJE PROFILI OKNA

okna dachowe profile okna wrocław

KLASY OKIEN DACHOWYCH

okna dachowe klasy okien dachowych wrocław

 

 

Kontakt

F.H.U Sunbreaker, ul. Górnicza, 54-136 Wrocław

Nr konta: 97 1140 2004 0000 3902 7631 1600

e-mail: fhusunbreaker@gmail.com

+48 515 482 265